Menu Zamknij

funkcjonalna garderoba

Garderoby to komfortowy sposób  przechowywania. W przeciwieństwie do szaf na wymiar dają o wiele więcej możliwości aranżacyjnych. Garderoba  z definicji to osobne pomieszczenie lub  wydzielona przestrzeń w pomieszczeniu. W związku z coraz większym popytem na garderoby architekci umieszczanie takie pomieszczenia w swych projektach. W konsekwencji na rynku pojawia się coraz więcej mieszkań, w których może być zaprojektowana funkcjonalna garderoba. Dzięki takiemu rozwiązaniu  zyskujemy dużo więcej miejsca do zagospodarowania. Garderoby to wygodne rozwiązanie ponieważ pozwala na umieszczenie wszystkich ubrań w jednym miejscu bez konieczności budowania szaf w innych pokojach.

szafytu garderoba na zamówienie
garderoba

warianty garderoby

Pomijając układ garderoby, który zależy głównie od planu na jakim opiera się pomieszczenie. Mamy do wyboru dwa główne warianty zabudowy  garderoby lub ich wariacje. Dodatkowo o ile miejsce na to pozwala jako uzupełnienie można umieści wolno stojącą wyspę.

garderoba otwarta, garderoba systemowa elfa
garderoba system regałowy

garderoba otwarta

Otwarta przestrzeń wraz z ażurową zabudową regałami to minimalistyczny wariant funkcjonalnej garderoby. Takie systemowe rozwiązanie w połączeniu z dedykowanymi do nich akcesoriami to przejrzysta forma dla estetów. Producenci którzy oferują tego typu rozwiązania to m.in. Zobal oraz Elfa. Należy podkreślić uniwersalność takich systemów ponieważ świetnie sprawdzają się również w szafach na zamówienie  

garderoba zabudowana

Zabudowana płytami meblowymi powierzchnia, niewątpliwie jest mniej surową wersją garderoby w przeciwieństwie do wersji systemowych. Nie mniej jednak funkcjonalna ponieważ w tej opcji do dyspozycji mamy szereg praktycznych akcesoriów. Dystrybutorem tego typu osprzętu są m.in. firmy GTV oraz TCO. W ofercie znajduje się wiele ciekawych rozwiązań, które świetnie sprawdzą się również we  wnętrzu szaf na wymiar.

garderoba zabudowana
konstrukcja garderoby z płyty meblowej

warto wiedzieć

Pomieszczenie na garderobę powinno mieć nie mniej 3m2.  Ponieważ jest to minimalna powierzchnia potrzebna aby garderoba była wygodna w użytkowaniu. Pamiętając o charakterze garderoby jako osobnym pomieszczeniu należy pamiętać o zapewnieniu właściwej wentylacji. Z pewnością pozwoli to utrzymać w świeżości przechowywane tam ubrania. Równie ważnym aspektem jest nasłonecznienie w garderobach z oknem. Należy pamiętać żeby słońce nie padało bezpośrednio na ubrania.  Ponieważ może to prowadzić do  ich blaknięcia. Z tego powodu warto założyć w oknie roletę przeciw słoneczną lub zamontować fronty na korpusach garderoby.

A zatem funkcjonalna garderoba to odpowiednia duża powierzchnia. Urządzona w sposób modernistyczny z wykorzystaniem systemów regałowych. Bądź klasycznie wykończona płytami meblowymi. Dopełnieniem funkcjonalności jest zastosowanie rozmaitych rozwiązań oferowanych przez producentów akcesoriów meblowych.